شهردار تبریز در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره تئاتر تبریزیم از لزوم توجه شهرداری به فرهنگ علاوه بر مسائل عمرانی و شهرسازی سخن گفت.

  به گزارش تبریزمدرن، ایرج شهین باهر در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره تئاتر تبریزیم که در عمارت ساعت تبریز برگزار شد، اظهار داشت: برخی در ابتدا تصور کردند که تنها نگاه ما به شهر عمرانی و شهرسازی خواهد بود در حالی که از موضوعات فرهنگی غافل نیستیم زیرا تاکنون در این عرصه کم‌کاری داشته‌ایم.

  وی ادامه داد: در تکمیل حوزه‌های زیر ساخت شهری هنوز جای کار بسیاری وجود دارد ولی به این معنی نیست که از حوزه فرهنگ غافل شویم و توان خود را در مسائل شهر سازی متمرکز سازیم.

  شهردار کلانشهر تبریز در خصوص مسائل فرهنگی شهر عنوان کرد: مباحث فرهنگی حوزه‌ی ماندگاری و تاثیرگذاری بیشتری دارد، هر برنامه فرهنگی تاثیرگذاری گسترده تری دارد که با کمترین هزینه‌ها بیشترین بازخورد را از آن دریافت می‌کنیم.

  وی افزود: در حوزه‌های شهری مثل ترافیک تصور می‌کنیم تنها مشکل در شریان‌های سطح شهری است و باید به صورت عمرانی اقدام کنیم درحالی که آموزش ترافیک و شهروندی حلال بسیاری از مشکلات است و قبل از تعریص خیابان ها باید پیوست فرهنگی داشته باشیم.

  شهین باهر با اشاره به تبریز ۲۰۱۸ و لزوم انجام فرهنگ سازی در خصوص این رویداد تاریخی تاکید کرد: در تبریز ۲۰۱۸ معتقدیم باید اساس روی کار فرهنگی باشد زیرا زمان برای انجام امور اساسی عمرانی وجود ندارد بلکه بر اساس داشته‌هایمان باید از حوزه فرهنگی بهره ببریم.

  وی خاطرنشان ساخت: گردشگران برای تماشای سازه و برج به تبریز سفر نمی‌کنند بلکه برای دیدن فرهنگ و آداب رسوم ماست که می آیند لذا هر مسافر خاطراتی که با خود می‌برد از برخورد مردم خواهد بود نه با سازه ها و کالبدهای شهری و به همین خاطر باید با آموزش شهروندی بتوانیم این بخش را تقویت نماییم.

  در ادامه شهرام دبیری با بیان اینکه شورای شهر بخشی از مساله فرهنگی شهر را برعهده گرفته است اذعان داشت: همواره سعی کرده ایم از فرهنگ خود دفاع کرده و در شورای شهر نیز بخشی از کار را بر عهده گرفته‌‌ایم و در این خصوص تلاش می‌کنیم.

  وی ادامه داد: هنرمندان می‌توانند یک ارتباط مستقیم در خلال نمایش خیابانی با مردم داشته باشند و در این ارتباط می‌توانیم داشته‌های خود را به دیگران معرفی نماییم همچنین در خلال این فرهنگ سازی و زنده نگه داشتن فولکور آذربایجان بایستی اقدامات موثری انجام بگیرد و گردشگرانی که از کشورهای مختلف مهمان ما خواهند بود شاهد این موسیقی سنتی ما باشند.

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پایتخت هنر محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : رضا دلیر
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی