در جلسه کمیته فنی شهرداری تبریز، طراحی نهایی فاز یک پارک بزرگ تبریز با حضور شهردار تبریز و اعضای کمیته تحلیل و بررسی شد.

    به گزارش تبریزمدرن، در این جلسه تخصصی در خصوص مدیریت تملک، لکه گیری، کاربری ها، ساخت و سازهای مجاور، کاربری بخش ها، نحوه ی دسترسی، توزیع فضاهای خدماتی در داخل سایت، تحلیل دسترسی سواره، پارکینگ، مسیر پیاده رو  و استفاده از به روزترین دانش پارک های ارگانیک دنیا بحث شد.

    سیاست گذاری های در راستای حفظ فضای سبز، عریض کردن راههای اطراف با کمترین تاثیر وارده به فضای پروژه، بررسی پروژه در دیگر کلانشهرها از دیگر مواردی بود که در جلسه مطرح شد.

    مهندس شهین باهر، شهردار تبریز در ادامه این جلسه با تاکید بر ارگانیک بودن احداث این پارک گفت: در تکمیل و توسعه این پارک فاز بندی ها انجام گیرد و در فاز اول انتظار می رود تسهیل در ورود و خروج، مسیرگشایی درون پارک، تاسیسات، نیمکت گذاری های اصولی و .. با حفظ اصول علمی و عاقلانه انجام گیرد تا بیشتر شهروندان در اسرع وقت بتوانند از آن استفاده کنند.

    شهردار تبریز افزود: موارد اصولی در پارک از جمله پیاده رو سازی، آلاچیق ، احداث نیمکت، پارکینگ مناسب در فاز اول برای استفاده شهروندان  انجام گیرد تا به مرور و در فازهای بعدی یا با جذب سرمایه گذاری و یا توسط خود مجموعه تکمیل آن ادامه یابد.

    گفتنی است؛ طرح پارک بزرگ تبریز به وسعت ۷۰۶ هزار متر مربع و ۱۴ هزار  متر پیرامون انجام می گیرد.

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پایتخت هنر محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : رضا دلیر
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی