بدون اغراق تبریز یکی از معدود شهرهایی است که بارها و بارها از نظر زیبایی، پاکیزگی و سلامت شهری به عنوان بهترین شهر ایران انتخاب شده و علی‌رغم این انتخاب‌‌ها همچنان مورد غفلت گردشگران قرار گرفته است.

  فرناز پورعباس: کمتر از ۳ ماه به تبریز ۲۰۱۸ مانده است و هرچند مسئولین کشوری و استانی تصمیم گرفته‌‌اند که این رویداد را با تاخیری سه ماهه افتتاح کنند اما گردشگران خارجی از این موضوع مطلع نخواهند بود و از آغاز سال نوی میلادی و شروع میزبانی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی این شهر را برای مسافرت انتخاب خواهند کرد.

  حال که کمتر از چند ماه تا این رویداد فرهنگی اجتماعی داریم ذکر چند مساله خالی از لطف نیست؛ ابتدا اینکه تا به امروز هر اقدامی برای این میزبانی صورت گرفته به طور تمام و کمال برعهده شهرداری بوده و این نهاد تا به اینجا تمامی پروژه‌‌های عمرانی و نیازمند هزینه را برعهده گرفته و بعد از این در این زمان کوتاه و به تنهایی نمی‌تواند شق القمر کند.

  نکته بعدی اینجاست من بعد شروع هیچ پروژه جدید عمرانی به عمر تبریز ۲۰۱۸ قد نخواهد داد اما این مساله نمی‌تواند بهانه‌‌ای برای توقف پروژه‌‌ها یا عدم شروع آنان باشد زیرا گردشگرانی که از سال نوی میلادی پا به شهر ما خواهند گذاشت از ظرفیت‌‌های در حال ساخت نیز با خبر خواهند شد و اگر این پروژه‌‌های تفریحی رفاهی به اندازه کافی جذابیت داشته باشد بار دیگر تبریز مقصد گردشگری آنان خواهد بود.

  مساله دیگر این است که در این برهه از زمان تاکید بر روی تاریخ و زیبایی‌‌های آثار تاریخی از جمله مسائلی است که برای گردشگران جالب خواهد بود و نیاز به چندین راهنمای مسلط به تاریخ و زبان انگلیسی نیاز مبرم تبریز برای شناساندن خود به گردشگران است.

  در آخر هم می‌توان به این مساله اشاره کرد که با توجه به زمان اندک تا تبریز ۲۰۱۸ بحث تبلیغات پای ثابت این میزبانی است و نهادهای دولتی و غیر دولتی و حتی مردم در این تبلیغ باید پای کار باشند، پخش چند کلیپ از زیبایی‌‌ها و اماکن تاریخی استان آذربایجان شرقی در فرودگاه‌‌های مهم بین المللی هزینه‌‌بر خواهد بود اما غیر ممکن نیست و این هزینه اولیه آثار موثری در طول زمان برای گردشگری استان خواهد داشت و نباید فراموش کنیم که اگر امروزه اصفهان مملو از گردشگران خارجی است یکی از دلایل مهم آن تبلیغات گسترده این شهر می‌باشد.

  تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت است که حتی اگر نتوانیم گردشگران خارجی زیادی را برای این سال میزبانی کنیم اما می‌توانیم از ظرفیت آن برای جذب گردشگر طی سال‌های آینده استفاده کنیم و روند ورود گردشگر خارجی را به طور مستمر ایجاد نماییم.

  قطعا ایجاد مدینه فاضله در شهر زیبای تبریز دور از ذهن نیست زیرا که پتانسیل فرهنگی، تاریخی و اجتماعی این شهر برای همگان آشکار است و بارها و بارها این شهر توسط نهادهای بین المللی شهر زندگی انتخاب شده است و تنها اندکی تبلیغات بهترین راه را برای ورود گردشگران به شهر ایجاد می‌کند.

  انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پایتخت هنر محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : رضا دلیر
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار